Kolageny COLWAY - ekskluzywne i naturalne
Posted by      01/08/2023 17:14:34     Kolageny    Comments 0
Kolageny COLWAY - ekskluzywne i naturalne

Kolageny COLWAY – ekskluzywne i naturalne, linia na codzienne potrzeby skóry dla każdego

Kolagen to najważniejsze białko znajdujące się w ludzkim organizmie, o szczególnie istotnej roli w skórze – jest bowiem głównym składnikiem tej tkanki i fundamentem jej młodości. Nic zatem dziwnego, że wśród kosmetycznych linii COLWAY mamy Kolageny – linię luksusowych produktów do codziennej pielęgnacji i zatrzymywania piękna skóry, zawierających nasz strzeżony patentem transdermalny kolagen w wariancie naturalnym, atelokolagenu lub kolagenu vege.

Na początku był chaos – w światowym asortymencie kolagenów. Kolageny te miały czynić cuda w pielęgnacji skóry, co jednak się nie działo, gdyż białka nie potrafiły przedostać się przez barierę naskórkową. Zmieniło się to w roku 2003, kiedy opatentowana została receptura kolagenu naturalnego przygotowanego dla spółki COLWAY. Wtedy chaos został uporządkowany, gdyż zaistniały dwie kategorie kolagenów dostępnych w produktach pielęgnacyjnych: do jednej należy nasz prekursorowy, transdermalny bioprodukt, który jest bazą do kosmetyków z linii Kolageny COLWAY, a do drugiej kategorii należą wszystkie inne kolageny na świecie.

Opatentowany kolagen w produktach COLWAY to unikat na skalę globalną – jedyny na świecie żywy, transdermalny kolagen, zachowujący pełnię biologicznej aktywności, którego cząsteczki po nałożeniu na skórę przenikają do jej głębszych warstw, aby tam stymulować procesy tworzenia nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu wszystkie produkty z Linii Kolageny COLWAY charakteryzuje niedościgniona maestria skuteczności – stosując je, nie walczy się ze skutkami upływu czasu, lecz uderza w przyczynę starzenia się skóry, czyli w niedobór kolagenu. Czyni się to na dodatek w sposób całkowicie naturalny, wykorzystując do tego kolagen czysty, prekursorowy, biokompatybilny z białkiem, które znajduje się w naszej skórze.

Wielka trójka w linii Kolageny COLWAY

Nasz nadzwyczajny bioprodukt stał się podstawą do opracowania w pierwszej kolejności kosmetyków w serii Kolagen Naturalny. Następnie pojawiły się Atelokolageny, a całkiem niedawno do tego tandemu dołączył trzeci naturalny przedstawiciel kolagenów – Kolagen Vege. Skład INCI produktów w serii Kolagen Naturalny był – i pozostaje nadal – bardzo prosty. Zadaniem kosmetyków należących do tej serii jest bowiem nieskażona chemią, naturalna biopielęgnacja. Na liście składników znajdują się jedynie woda, kolagen, elastyna (która jest białkiem siostrzanym do kolagenu i niezbędnym do tego, aby kolagenowe rusztowanie skóry pozostawało elastyczne i sprężyste), oraz odrobina kwasu mlekowego – składnika występującego naturalnie w naszym organizmie – plus krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które w powiązaniu z prostym alkoholem pełnią rolę stabilizatorów konsystencji kosmetyków. To, czego na pewno nie znajdziecie w produktach z serii Naturalny Kolagen COLWAY, to składniki, które są balastem, mającym za zadanie konserwować i polepszać parametry produktów kosmetycznych. Nie ma więc w nich parabenów, barwników i aromatów. Ta zasada dotyczy zresztą wszystkich kosmetyków w Linii Kolageny COLWAY, a nie tylko serii Kolagen Naturalny.

Atelokolagen – białkowa baza dla wszystkich kosmetyków Złotej Linii Atelo – to również żywy kolagen naturalny, który poddany został procesowi perfekcyjnego oczyszczania z wykorzystaniem pepsyny. Udało się w nim zachować charakterystyczną dla kolagenowego białka strukturę przestrzenną, czyli trzy elegancko splecione ze sobą łańcuchy peptydowe, tworzące bioaktywny cud natury – potrójną helisę. Atelokolagen, podobnie jak kolagen naturalny, jest kolagenem transdermalnym. Ponieważ występuje w towarzystwie tropokolagen – będącego kolagenem naturalnym, a także prokolagenu, czyli łańcuchów peptydowych wspomagających proces kolagenogenezy (naturalnej syntezy kolagenu w organizmie ludzkim), dlatego też jest punktem wyjścia do luksusowej i kompleksowej pielęgnacji o działaniu anti-aging, która celnie trafia w przyczyny starzenia się skóry.

Kolagen Vege to najmłodsze „dziecko” COLWAY, które jest podarunkiem naszej firmy dla osób poszukujących kosmetyków opartych tylko na surowcach roślinnych. Kolagen Vege COLWAY jest bowiem – w przeciwieństwie do linii kosmetyków bazujących na kolagenie rybim – wytworzony z ekologicznej biomasy pozyskanej w 100% z flory. Wynalazek ten wprawił w zdumienie cały świat, gdyż jest bioaktywnym dowodem na to, że możliwe jest zawarcie w kosmetyku roślinnego analogu kolagenu zwierzęcego, który na dodatek zawiera kompletny pakiet aminokwasów, łącznie z ośmioma bezcennymi dla człowieka aminokwasami egzogennymi. Kolagen Vege Colway okrzyknięty został globalną sensacją biotechnologiczną również i z tego powodu, że po raz pierwszy w dziejach udało się zachować w nim aktywną biologicznie hydroksyprolinę – aminokwas niezbędny do tego, aby w organizmie mogła zachodzić kolagenogeneza.

 

Kolageny COLWAY – naturalny przepis na młodość skóry

Kolageny COLWAY dostarczają skórze budulca do ciągłej reorganizacji i bioodnowy. Ludzka skóra charakteryzuje się bowiem dynamiczną równowagą związaną z intensywną przebudową i odbudową tej tkanki – kiedy zewnętrzne warstwy naskórka ulegają naturalnemu ścieraniu się, zastępowane są przez znajdujące się pod nimi młodsze warstwy tej tkanki. Pod żywą warstwą rozrodczą naskórka znajduje się natomiast skóra właściwa, której wygląd i młodość zależą od jakości tworzącego ją kolagenowo-elastynowego rusztowania.

I naskórek, i skóra właściwa zbudowane są w głównej mierze z kolagenu, który stanowi w nich aż 70% całej masy białkowej. Trzeba pamiętać, że proces wytwarzania nowych warstw naskórka, a także reorganizacji skóry odbywa się w trybie ciągłym i młoda tkanka doskonale radzi sobie z wytwarzaniem nowych zasobów kolagenu, który potrzebny jest do ciągłej bioodnowy powłoki ciała. Jednak z biegiem lat sprawność tego procesu spada, Dlatego też im jesteśmy starsi, tym na skórze więcej zwiotczeń i zmarszczek. Niedoskonałości te nie muszą się pojawiać lub ich widoczność może być znacząco mniejsza. Warunkiem tego jest dostarczenie do skóry (a nie jedynie na powierzchnię naskórka) odpowiedniej ilości składników, które są niezbędne do wytworzenia kolagenu. Najdoskonalszym ich źródłem jest, oczywiście, naturalny kolagen – dokładnie taki, który znajduje się w linii Kolageny COLWAY.

Kolageny COLWAY na każdy dzień każdego roku

Potrzeby skóry w zależności od wieku człowieka zmieniają się, a wskutek prowadzonego trybu życia są bardzo różne. Dlatego też w linii Kolageny COLWAY, przeznaczonej do pielęgnacji naturalnej i bioaktywnej, dedykowanej różnym potrzebom, znajdują się:

– sprzyjające młodości Kolageny Naturalne;

– wycelowane w działanie anty-aging Atelokolageny;

– roślinny ich analog – Kolagen Vege.

Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym produktom:

– Kolagen Naturalny Platinum jest najczystszą dostępną na rynku postacią aktywnego kolagenu w postaci żelu klasy premium, który przeznaczony jest szczególnie do intensywnej pielęgnacji twarzy, a także tak delikatnych obszarów, jak szyja, dekolt i okolice oczu;

– Kolagen Naturalny Silver to kompozycja kolagenowa o najbardziej uniwersalnym, familijnym wręcz przeznaczeniu, dedykowana wszystkim, którzy poszukują kuracji intensywnie nawilżającej, łagodzącej i regenerującej do ciała, szczególnie miłej skórze suchej i wrażliwej, naznaczonej niedoskonałościami, urazami, podrażnionej opalaniem, depilacją, ukąszeniami, a nawet skórze ociężałych nóg;

– Kolagen Naturalny Graphite – ten szaro-perłowy żel idealnie nadaje się do pielęgnacji mniej wrażliwych partii ciała: włosów, paznokci, dłoni i stóp, jak również stanowi nieocenioną pomoc dla obolałych stawów; można go stosować nadzwyczaj różnorodnie, bo nie tylko do bezpośredniej pielęgnacji ciała, ale również do kąpieli kolagenowych;

– Atelokolagen COLWAY – luksusowy, zachwycający formą majstersztyk zaawansowanej kosmetologii anty-age z klasy premium do perfekcyjnej pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu; jego skuteczność wynika z unikalnego połączenia trzech rodzajów aktywnego kolagenu transdermalnego: atelokolagenu, tropokolagenu i prokolagenu, dzięki czemu zachowuje pełną żywotności strukturę potrójnej helisy, idealnej do powstrzymywania procesów starzeniowych;

– Atelokolagen Perłowy – stanowi rewolucyjną synergię atelo-, tropo- i prokolagenu przeznaczonych do pielęgnacji ciała; biopotencjał anty-aging białek wzmocniony został uderzeniową dawką naturalnej witaminy C i ekstraktami z bogatych w witaminy i antyoksydanty roślin;

– Kolagen Vege – światowa rewolucja w pielęgnacji opartej na kolagenie pochodzącym w 100% z biomasy pozyskanej z ekologicznej flory; produkt przeznaczony do codziennej pielęgnacji twarzy i ciała dla wszystkich zainspirowanych filozofią i etyką wegańską.

Dla kogo przeznaczone są Kolageny COLWAY?

Napisać w tym miejscu lakonicznie, że Kolageny COLWAY są niczym kosmetyczne uniwersum przeznaczone dla wszystkich, nie jest żadną przesadą. Z produktów należących do serii Kolagen Naturalny można bowiem korzystać rodzinnie, na wiele sposobów, nasycając twarz, ciało, włosy lub paznokcie dobrodziejstwem płynącym z bioaktywnych składów. Z kolei seria Atelokolagenów jest spełnieniem marzeń o luksusowej, przeznaczonej na co dzień pielęgnacji anty-aging najczystszym i żywym kolagenem. Natomiast Kolagen Vege daje możliwość intensywnej pielęgnacji również tym, którzy z uwagi na miłość do zwierząt do tej pory bezskutecznie poszukiwali alternatywy dla kolagenu pochodzącego ze świata fauny. Dzięki COLWAY weganie otrzymali coś więcej niż alternatywę – bo kosmetyk zawierający analog zwierzęcego kolagenu.

Blog Search

Recent Articles

Colways.pl - Kontakt z nami

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny